Cvičení Aqua Aerobic v Brandýse nad Labem


Pitný režim a výživa, co vzít sebou

 

Pitný režim - při energetickém výdeji je třeba doplňovat tekutiny a to i v případě bez pocitu žízně. Pokud pocit žízně  nastanev průběhu cvičební hodiny, jde zpravidla již o dehydrataci organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Doporučujeme pravidelně doplňovat tekutiny před, v průběhu cvičební lekce a po ukončení sportovní zátěže (musí být zachována rovnováha mezi příjmem a výdejem tekutin). Pro lepší představu má obecně člověk vypít denně 3-4 litry tekutin a při energetickém výdeji se poptávka tekutin zvyšuje v závislosti na velikosti zátěže, teplotě okolí atd.

Co pít - vlažný (nikoli ledový) mírně slazený ovocný (bilinný, zelený) čaj, neperlivou vodu s obsahem magnézia, glukozy (ne alkoholické nápoje, sycené, s obsahem vlákniny. Pro zlepšení výkonnosti a energetického výdeje se také mohou použít doplňky stravy pro sportovce (s obsahem magnézia, iontové nápoje atd.)

Výživa - je dobré min. 2 hodiny před zátěží doplnit následné ztráty nejlépe potravinami s vyšším obsahem cukrů (banán, ovesné vločky, mléčná rýže, sendvič se sýrem)

 

Sebou doporučujeme:

  • plavky (vhodné jednodílné)
  • hygienické potřeby, ručník
  • boty pro přechod k bazénu
  • dostatek tekutin